Plan kolędy

Listopad 12th, 2010 | Posted by admin in Bez kategorii - (Komentowanie nie jest możliwe)
Plan kolędy 2010/2011

6 listopada 2010 – sobota
1. ul. Na Obrzeżu 1, 1a, 1b – Sojka Kamil, Krysiak Kornel (ks. Piotr)
2. ul. Na Obrzeżu 3, 3a – Gieroń Kacper, Grzywacz Jakub (ks. Adam)
3. ul. Na Obrzeżu 3b, 3c – Wyszogrodzki Mateusz, Paszko Patryk (ks. Czarek)
4. ul. Blachnickiego 2 – Kozłowski Piotr, Wróbel Sebastian (ks. Marcin)
5. ul. Blachnickiego 2a – Kaszowski Franek, Sternal Janusz (ks. Jakub D.)

7 listopada – niedziela
1. ul. Blachnickiego 4 – Szymik Ryszard, Stanecki Łukasz (ks. Marcin)
2. ul. Blachnickiego 4a – Szymura Franciszek, Szymura Bogdan (ks. Szymon)
3. ul. Hoppego 1 – Matera Piotr, Pawluczuk Radosław (ks. Adam)
4. ul. Hoppego 1a – Góra Dawid, Reimann Adam (ks. Jakub D.)
5. ul. Hoppego 4 – Gieroń Kacper, Kozłowski Piotr (ks. Czarek)

13 listopada 2010 – sobota
1. ul. Hoppego 4a – Gieroń Kacper, Grzywacz Jakub (ks. Marcin)
2. ul. Hoppego 3a – Wróbel Sebastian, Paszko Patryk (ks. Jakub K.)
3. ul. Hoppego 3 – Matera Piotr, Muller Oskar (ks. Czarek)

14 listopada – niedziela
1. ul. Modrzewiowa 1, 3, 5 – Gieroń Kacper, Grzywacz Jakub (ks. Jakub D.)
2. ul. Modrzewiowa 7, 7a, 7b – Kozłowski Piotr, Wyszogrodzki Mateusz (ks. Czarek)
3. ul. Modrzewiowa 9, 11, 13, 15 – Szymura Franciszek, Szymura Bogdan (ks. Szymon)
4. ul. Modrzewiowa 17, 19, 21,23 – Krysiak Kornel, Gawlik Krzysztof (ks. Jakub K.)

20 listopada – sobota
1. ul. Modrzewiowa 25, 27, 29 – Franek Kaszowski, Franek Szymura
2. ul. Modrzewiowa 24 – Lesiak Łukasz, Sojka Kamil
3. ul. Modrzewiowa 24 a – Perzanowski Kamil, Sobolewski Grzegorz
4. ul. Modrzewiowa 24 b – Wróbel Sebastian, Grzywacz Jakub
5. ul. Modrzewiowa 24 c – Kozłowski Piotr, Wyszogrodzki Mateusz

21 listopada – niedziela
1.ul. Modrzewiowa 30 b – Góra Dawid, Sobolewski Grzegorz
2. ul. Modrzewiowa 30 c – Szymura Bogdan, Szymura Franciszek
3. ul. Modrzewiowa 32 – Kozłowski Piotr, Gieroń Kacper

27 listopada – sobota
1. ul. Modrzewiowa 34 – Potocki Łukasz, Nowak Sebastian
2. ul. Modrzewiowa 36 – Kozłowski Piotr, Szymura Franek
3. ul. Modrzewiowa 38 – Perzanowski kamil, Sobolewski Grzegorz
4. ul. Wiązowa 7a-d – Lesiak Łukasz, Sojka Kamil
5. ul. Wiązowa 7 e-h – Krysiak Kornel, Adam Reimann

28 listopada – niedziela
1. ul. Brzozowa 3 – 13 – Szymura Franciszek, Góra Dawid
2. ul. Brzozowa 15 – 21, Morowa 20 – Krysiak Kornel, Górski Bartek
3. ul. Wajdy 1 i Wajdy 2 (od dołu do środka) – Kołodziejski Bartek, Gawlik Krzysztof
4. ul. Wajdy 2 (od góry do środka) – Perzanowski Kamil, Sobolewski Grzegorz
5. ul. Wajdy 5 i 11 – Paszko Patryk, Pawluczuk Radosław

3 grudnia – piątek
1. ul. Wajdy 4 (od dołu do środka) – Krysiak Kornel, Will Eryk
2. ul. Wajdy 4 (od góry do środka) – Lesiak Łukasz, Grzywacz Jakub
3. ul. Wajdy 8 i 14 – Reimann Krzysztof, Sobolewski Grzegorz

4 grudnia – sobota
1. ul. Wajdy 6 (od dołu do środka) – Szymura Franciszek, Szymura Bogdan
2. ul. Wajdy 6 (od góry do środka) – Paszko Patryk, Staroń Piotr
3. ul. Wajdy 10 i Wajdy 12 – Perzanowski Kamil, Sobolewski Grzegorz
4. ul. Wajdy 7 i 9 – Kozłowski Piotr, Gawlik Krzysztof

5 grudnia – niedziela
1. ul. Wajdy 15 – Kozłowski Piotr, Wyszogrodzki Mateusz
2. ul. Wajdy 16 – Lesiak Łukasz, Nowak Sebastian
3. ul Wajdy 17 – Sobolewski Grzegorz, Szymura Franciszek
4. ul. Wajdy 18 (od dołu do środka) – Kołodziejski Bartosz, Staroń Piotr
5. ul. Wajdy 18 (od góry do środka) – Krysiak Kornel, Paszko Patryk

10 grudnia – piątek
1. ul. Wajdy 23 i 27 (numery od 1 do 10) – Kołodziejski Bartosz, Grzywacz Jakub
2. ul. Wajdy 25 i 27 (numery od 11 do 20) – Staroń Piotr, Sobolewski Grzegorz
3. ul. Katowicka 29, 29a, 31, 31a – Szymura Franciszek, Szymura Bogdan
4. ul. Katowicka 2-28 – Kaszowski Franciszek, Nadolny Michał

11 grudnia – sobota
1. ul. Katowicka 34, 36, 38 – Szymura Franciszek, Szymura Bogdan
2. ul. Katowicka 33, 33a, 35, 35a – Nowak Sebastian, Potocki Łukasz
3. ul. Katowicka 44, 44a, 46 – Sternal Janusz, Gulla Mateusz
4. ul. Katowicka 46a, 46b, 46c – Fiszer Adrian, Pawluczuk Radosław
5. ul. Katowicka 48, 48a, 48b – Kaszowski Franciszek, Reimann Krzysztof

12 grudnia – niedziela
1. ul. Katowicka 48c, 50, 50a – Szymura Franciszek, Szymura Bogdan
2. ul. Katowicka 13 – 21 – Kaszowski Franciszek, Gawlik Krzysztof
3. ul. Katowicka 3 – 5 – Szymik Ryszard, Reimann Adam
4. ul. Katowicka 7 – 11a – Górski Bartek, Lesiak Łukasz
5. ul. Górna (od nieparzystych) – Muller Oskar, Sobolewski Grzegorz

17 grudnia – piątek
1. ul. Kraszewskiego (od początku) – Fiszer Adrian, Kaszowski Franciszek
2. ul. Bończyka (od początku) – Szymura Franek, Sobolewski Grzegorz
3. ul. Mieroszewskiego (od początku) – Szymik Ryszard, Reimann Adam
4. ul. Ścigały 48 – 59a – Reimann Krzysztof, Krysiak Kornel

18 grudnia – sobota
1. ul. Ścigały 45 – 45c – Sternal Janusz, Wyszogrodzki Mateusz
2. ul. Ścigały 35a – 41a Paszko Patryk, Kozłowski Piotr
3. ul. Ścigały 35 – 41 Stanecki Łukasz, Gulla Mateusz
4. ul. Ścigały 47 – 47c – Staroń Piotr, Nadolny Michał
5. ul. Ścigały 27 – 33 – Gawlik Krzysztof, Kaszowski Franciszek
6. ul. Ścigały 40 – 46 – Muller Oskar,

19 grudnia – niedziela
1. ul. Ścigały 28 – 34
2. ul. Ścigały 27a – 33a – Kaszowski Franciszek
3. ul. Ścigały 24 (nr 41-50) 36 – 38
4. ul. Ścigały 24 (nr 1-40)
5. ul. Ścigały 8A

27 grudnia – poniedziałek
1. ul. Ścigały 2A-8
2. ul. Żogały 1, 2- 2 b, 5 – 5 b
3. ul. Żogały 4 – 10
4. ul. Nagórników 2 – 8
5. ul. Nadgórników 3, 7, 10, 11, 28 – 34

28 grudnia – wtorek
1. ul. Nadgórników 12 – 12 c
2. ul. Sztygarska 1, 3, 5, 2a
3. ul. Sztygarska 2
4. ul. Kowalska (od początku), Piotra
5. ul. Markiefki 78 – 96

29 grudnia – środa
1. ul. Markiefki 67 – 83
2. ul. Markiefki 56 – 66
3. ul. Markiefki 68 – 76
4. ul. Markiefki 53 – 65a, 65
5. ul. Markiefki 43 – 51

30 grudnia – czwartek
1. ul. Markiefki 46 – 54
2. ul. Markiefki 32 – 42
3. ul. Markiefki 33a, 37a
4. ul. Markiefki 33
5. ul. Markiefki 37 – 41

2 stycznia – niedziela
1. ul. Markiefki 42a, 42 b, 42c, 44
2. ul. Kopalniana 2, 2a, 2c, Ryszarda, Markiefki 29
3. ul. Kopalniana 4, 4a – 4e.
4. ul. Kopalniana 5, 5a, 5b
5. ul. Normy, Krakusa, Węglana, Koniarkowej
6. ul. Nowa, Grabonia, Kręta

3 stycznia – poniedziałek
1. ul. Wróblewskiego 31 a – 33 a, 43
2. ul. Wróblewskiego 37 – 41
3. ul. Wróblewskiego 17 – 31
4. ul. Wróblewskiego 32 – 40
5. ul. Wróblewskiego 7 a od dołu
6. ul. Wróblewskiego 7 b od dołu

4 stycznia – wtorek
1. ul. Wróblewskiego 2 – 30
2. ul. Wróblewskiego 3-15
3. ul. Kurpiowska 1
4. ul. Kurpiowska 3
5. ul. Kurpiowska 5

5 stycznia – środa
1. ul. Kurpiowska 7
2. ul. Kurpiowska 2
3. ul. Kurpiowska 4

6 stycznia – czwartek
Kolęda na probostwie

7 stycznia – piątek
1. ul. Kurpiowska 6
2. ul. Kurpiowska 8
3. ul. Kurpiowska 11
4. ul. Kurpiowska 13
5. ul. Lubuska 4, 6, 8

8 stycznia – sobota
1. ul. Lubuska 10,12,14
2. ul. Lubuska 7
3. ul. Lubuska 9
4. ul. Lubuska 11
5. ul. Lubuska 13

9 stycznia – niedziela
1. ul. Lubuska 15
2. ul. Lubuska 17
3. ul. Lubuska 19
4. ul. Lubuska 21
5. ul. Kujawska 1, 1 a, 1 b, 1 c
6. ul. Wiślana 2, 2a, 2b, 3, 3a

10 stycznia – poniedziałek
1. ul. Kujawska 3, 3a, 3b, 6b
2. ul. Kujawska 4, 4a, 6, 6a
3. ul. Wrocławska 7, 32, 34, 36
4. ul. Wrocławska 40, 42, 44
5. ul. Wrocławska 38, 46, 48

11 stycznia – wtorek
1. ul. Morawska, ul. Zakopiańska
2. ul. Sandomierska 5, 7, 9, 11
3. ul. Sandomierska 6, 8, 10, 10a
4. ul. Sandomierska 13, 15, 17, 19

12 stycznia – środa
1. ul. Sandomierska 21, 23, 25
2. ul. Sandomierska 12
3. ul. Sandomierska 14
4. ul. Łużycka 2, 2a, 4
5. ul. Karpacka 1, 3, 5, 7

13 stycznia – czwartek
1. ul. Karpacka 2, 4, 6, 8
2. ul. Karpacka 10, 12, 14
3. ul. Karpacka 9, 11, 13, 15
4. ul. Nowotarska (od początku) ul. Podhalańska 6
5. ul. Podhalańska 8
6. ul. Podhalańska 10

14 stycznia – piątek
1. ul. Podhalańska 12
2. ul. Podhalańska 14
3. ul. Podhalańska 16
4. ul. Podhalańska 18
5. ul. Podhalańska 20

15 stycznia – sobota
1. ul. Podhalańska 22
2. ul. Podhalańska 24
3. ul. Podhalańska 26
4. ul. Karoliny i ul. Leopolda
5. Kolęda dodatkowa
6. Kolęda dodatkowa

16 stycznia – niedziela
1. ul. Ludwika 46 – 48
2. ul. Ludwika 4- 44
3. ul. Ludwika 1-37
4. Kolęda dodatkowa
5. Kolęda dodatkowa
6. Kolęda dodatkowa

Plan kolędy 2010/2011

Plan kolędy 2010/2011

Tramwaj nie dla Bogucic

Listopad 12th, 2010 | Posted by admin in Z prasy - (Komentowanie nie jest możliwe)
Wybory samorządowe - 21 listopada

W 1997 roku do „Stadium uwarunkowań i kierunków rozwoju miasta Katowice” została wpisana ważna inwestycja do zrealizowania, jest nią połączenie Bogucic linią tramwajową z Katowicami. Istniał nawet zarys trasy, którą miałby jechać w przyszłości tramwaj.

Przede wszystkim linia tramwajowa w takim kształcie pozwalała skomunikować tak bardzo potrzebujące inwestycji Bogucice i planowaną Strefę Kultury, osiedle Kukuczki, kilka szkół na Dąbrówce Małej, centrum handlowe „Dąbrówka”, galerię handlową „Rawa”, dając pasażerom możliwość dojazdu zarówno od strony centrum Katowic (a zatem i z Brynowa czy od strony Chorzowa) jak i Szopienic, które rewitalizacji potrzebują nie mniej niż wspomniane Bogucice.

Niestety inwestycja prawdopodobnie nie zostanie zrealizowana. Jak donoszą media, obecny prezydent miasta Piotr Uszok wydał decyzję o zabudowania jednego z terenów gdzie miałaby biec linia tramwajowa.

Uzasadnienie takiej decyzji pokazuje jak skandalicznie źle funkcjonuje Urząd Miasta w Katowicach. Otóż prezydent Uszok na przekór i wbrew opinii Biura Rozwoju Regionu i Wydziału Planowania Przestrzennego uznał, konsultując się z Wydziałem Inwestycji, że linii tramwajowej w tym miejscu być nie może, a goniące terminy zmusiły go do wydania pozwolenia na budowę.

Wybory samorządowe - 21 listopada

Wybory samorządowe - 21 listopada

Na podstawie Katowice.NaszeMiasto.pl

Międzynarodowe Centrum Kongresowe wg JEMS

Listopad 11th, 2010 | Posted by admin in Z prasy - (Komentowanie nie jest możliwe)
Międzynarodowe Centrum Kongresowe wg JEMS
Międzynarodowe Centrum Kongresowe wg JEMS

Międzynarodowe Centrum Kongresowe wg JEMS

Przedstawiony wyżej obiekt to wizualizacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego które powstanie na terenie KWK Katowice.

Zwycięski projekt ma kształt olbrzymiego prostopadłościanu, jego kanciasta bryła kontrastuje z obłym Spodkiem, ale bez zgrzytu. Nie jest to proste pudełko, bowiem architekci zmiękczyli je zieloną doliną, która rozbija bryłę na pół, biegnąc po przekątnej śladem dawnej drogi bogucickiej. – Jak przyjechaliśmy do Katowic na rekonesans, zachwyciły nas Bogucice. Uważaliśmy, że nowy obiekt nie może być barierą, która jak mur odetnie Spodek i Centrum od tej dzielnicy. Stworzyliśmy więc rozcięcie w budynku, nazwaliśmy je nawet przełęczą bogucicką – mówił w środę podczas ogłoszenia wyników konkursu Paweł Majkusiak, partner JEMS Architekci .

Na podstawie: bryla.gazetadom.pl

Refleksje po spotkaniu

Listopad 10th, 2010 | Posted by admin in Z prasy - (Komentowanie nie jest możliwe)
Wspólne Sprawy

Przede wszystkim występując jako samorząd spółdzielczy z propozycją takiego
spotkania chcieliśmy dać wyraz naszemu przekonaniu, że społeczność spółdzielcza może i powinna zabierać głos w sprawach publicznych jej dotyczących, a spotka- nie przedwyborcze jest do tego doskonałą okazją. W tym sensie uczestnicy spotka- nia nie zawiedli, więcej – wykazali nadzwyczajną troskę i zorientowanie w istotnych problemach i bolączkach naszego miasta.
Przed spotkaniem, jako organizatorzy, zakładaliśmy, że zostanie ono zdominowa- ne przez problematykę dotyczącą relacji spółdzielnia – miasto, a tymczasem okaza- ło się, że nasi członkowie w znacznej mierze poruszali zagadnienia dotyczące całe- go miasta, jego obecnego stanu i perspektyw rozwojowych, w odniesieniu do roz- wiązań urbanistyczno-architektonicznych, komunikacyjnych, kultury i rekreacji, czy wreszcie kwestii porządku i bezpieczeństwa mieszkańców.
Odnotowując ten fakt, uważam, że członkowie naszej spółdzielni nie tylko poka- zali, że są pełnoprawnymi obywatelami Katowic, ale że chcą być dumni ze swojego miasta, chcą aby było dla nich przyjazne, chcą aby inni im go zazdrościli. Myślę, że Zarząd naszej spółdzielni oraz jej organy samorządowe powinny tę motywację uwzględniać również w naszej wewnątrz spółdzielczej działalności.

Wspólne Sprawy, numer listopadowy, Tadeusz Nowak

Wspólne Sprawy

Wspólne Sprawy

Between a Man and a Woman

Listopad 10th, 2010 | Posted by admin in Wydarzenia - (Komentowanie nie jest możliwe)
Between a Man and a Woman

Between a Man and a Woman

Between a Man and a Woman


BETWEEN! = POMIĘDZY
niebem a ziemią, kobietą a mężczyną …
Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne – FILM, MUZYKA
I DYSKUJA, A W CENTRUM UWAGI:
………….the BEATLES !

15 listopada 2010
godzina: 17:00
wstęp wolny
MDK Bogucice

Kościół św. Szczepana

Listopad 9th, 2010 | Posted by admin in Bez kategorii - (Komentowanie nie jest możliwe)
Litografia z połowy XIX wieku, przedstawiająca drewniany kościół w Bogucicach

Warto wiedzieć co jest w okolicy i jak powstało.

Litografia z połowy XIX wieku, przedstawiająca drewniany kościół w Bogucicach

Litografia z połowy XIX wieku, przedstawiająca drewniany kościół w Bogucicach

Początek parafii w Bogucicach przypada na lata 1374−1396. Pierwszy drewniany kościół pod wezwaniem św. Szczepana i św. Doroty istniał już w 1403 roku. Proboszczem był ks. Mikołaj. W 1551 roku parafia płaciła świętopietrze w kwocie 2 groszy. Od 1773 roku patronem kościoła był tylko św. Szczepan.

MDK Bogucice – Listopad 2010

Listopad 4th, 2010 | Posted by admin in Wydarzenia - (Komentowanie nie jest możliwe)

17:00 – 4 listopada 2010 – „W zdrowym ciele zdrowy duch” – spotkanie promujący zdrowy tryb życia
10:00 – 9 listopada 2010 – „Geniusz Chopina” – konkurs dla młodzieży – eliminacje
17:00 – 11 listopada 2010 – Chór „Modus Vivendi”
17:00 – 15 listopada 2010 – Spotkanie poświęcone zespołowi „The Beatels”
18:00 – 16 listopada 2010 – Chopinowski koncert fortepianowy w wykonaniu Szymona Kowalskiego
18:00 – 18 listopada 2010 – „Muzyka bez granic” – „Dixieland i okolice”
11:00 – 19 listopada 2010 – „Święto Cecylii” I Regionalny Przegląd Chórów
16:00 – 23 listopada 2010 – „Święto Cecylii” I Regionalny Przegląd Chórów – Finał
18:00 – 25 listopada 2010 – „Cafe Bogucice” – inauguracja cyklu dyskusyjnego
17:30 – 26 listopada 2010 – Andrzejkowe spotkanie taneczne dla seniorów (25 zł)

„Miejskie Domy Kultury powinny aktywizować lokalne społeczności”

Listopad 3rd, 2010 | Posted by admin in Z prasy - (Komentowanie nie jest możliwe)

Zwłaszcza w Katowicach młodzi działacze RAŚ chcą powalczyć z partiami ogólnopolskimi, PO i PiSem, oraz Forum Samorządowym i Piotr Uszok o miejsca w radzie miasta. Ich główne pomysły na działalność to rozwój komunikacji. – Przede wszystkim rozpoczęcie współpracy z PKP by komunikacja kolejowa stała się równorzędnym i równie ważnym środkiem komunikacji po mieście i metropolii, mam tutaj na myśli wymuszenie remontów torów na terenie Katowic – mówi kandydat na radnego z listy RAŚ, Marcin Pilśniak kandydujący z terenu Bogucic. W swojej dzielnicy chciałby także postawić na współpracę z Miejskim Domem Kultury w Bogucicach i prowadzenie działań zachęcających by instytucje, właśnie takie jak MDK-ki wyszły do mieszkańców. Promując jednocześnie siebie, miasto oraz umożliwiając spędzenie w interesujący sposób czasu przez mieszkańców. – Miejskie Domu Kultury powinny aktywizować lokalne społeczności oraz je tworzyć – mówi Pilśniak.

Cytat dotyczący Bogucic z serwisu MMSilesia.pl

Intencje mszalne od 30 października do 7 listopada

Listopad 1st, 2010 | Posted by admin in Bez kategorii - (Komentowanie nie jest możliwe)
Matka Boska Bogucka

SOBOTA 30 PAŹDZIERNIKA ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICACH

16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
16.15 – Nabożeństwo różańcowe
17.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Boskiej Boguckiej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Nyc.
20.00 – Apel Maryjny

NIEDZIELA 31 PAŹDZIERNIKA UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

07.00 – Za Parafian.
08.00 – Różaniec.
08.30 – Za + ks. Tomasza Wuwra w 10 rocznicę śmierci.
10.00 – Za + męża Józefa Pilarskiego w 16 rocznicę śmierci oraz za ++ rodziców z obu stron.
11.30 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ z rodzin Wicha i Maj.
13.00 – Z podziękowaniem za dar życia, odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Alicji z okazji 50 urodzin oraz w intencji całej rodziny.
15.00 – W intencji rocznych dzieci: Wiktorii Głowackiej, Zofii Janczura, Zofii Boroń, Mirona Kubery, Ignacego Morcinka.
15.00 – Z podziękowaniem za sakrament małżeństwa, odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Barbary i Jerzego w dniu 40 rocznicy ślubu oraz w intencji wnuków Marii i Mateusza.
16.15 – Nabożeństwo różańcowe.
17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Buczyńską od sąsiadów z ul. Lubuskiej 21.
20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Andrzeja Dołęga w 1 rocznicę śmierci i za ++ z rodziny.

PONIEDZIAŁEK 01 LISTOPADA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

7.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Wincentego i Andrzeja Grzybowskich,+ Józefę Koralewską i Katarzynę Kiluk.
7.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Anielę i Stefana Kuś.
8.00 - Różaniec.
8.30 – Za ++ rodziców Antoninę i Stefana Konieczny, za + Wandę Stawowy i za + ciocię Helenę Dominiak.
10.00 – Za ++ rodziców Rozalię i Bernarda Otremba, + męża Włodzimierza Szulca i za ++ z rodzin: Gałuszka i Otremba.
11.30 – Za Parafian.
13.00 – Za ++ rodziców Marię i Stanisława Leśko, za ++ Helenę i Ryszarda Brącel oraz za ++ z obu rodzin.
14.30 - Nieszpory w kaplicy cmentarnej
16.15 – W kaplicy cmentarnej – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Antoniego i Pelagię Stokfisz, za ++ dziadków, ++ pokrewieństwo z obu stron i ++ przyjaciół.
17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Zofię i Antoniego Smolańczuk.
17.45 - Różaniec za zmarłych zalecanych.
20.00 – Za + Iwonę Firley, za + Tadeusza Mikołajczuk, za ++ jego rodziców i braci, za ++ z rodziny Kałuża, za ++ rodziców, braci i siostry.

WTOREK 02 LISTOPADA WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

06.30 – Za ++ z rodzin: Górny, Pochopień, Łoboda, Troneczek i Kapała.
06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Kempka w 90 rocznicę urodzin od synów Janka i Krystiana, córki Haliny, sióstr Jadwigi i Róży z rodzinami.
07.30 – Różaniec.
08.00 – Za ++ rodziców Wiktorię i Pawła.
08.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Krzysztofa Przybylskiego w 4 rocznicę śmierci oraz za ++ siostrę, szwagra i ojca.
08.30 – Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
16.00 - Nabożeństwo za zmarłych w kaplicy cmentarnej
17.00 – Za dusze zalecane.
18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Bronisławę i Andrzeja oraz Annę i Józefa.
18.00 – Za + żonę Bronisławę w dniu urodzin.
18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Lidię, Józefa i Grzegorza Janeta od lokatorów z
ul. Modrzewiowej 30c.
18.30 - Różaniec za zmarłych zalecanych.

ŚRODA 03 LISTOPADA

06.30 – Za + mamę Gertrudę Lipa w dniu urodzin i za ++ rodziców z obu stron.
07.30 – Różaniec.
08.00 – Za ++ z rodzin: Kołodziejczyk, Maroszek i Krzyżanowski.
08.00 – Za + żonę Janinę Andruch.
18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Stanisława Sternal w 44 rocznicę śmierci, za + jego żonę Władysławę, za ++ rodziców z obu stron i za + Franciszka Matyjasik w 10 rocznicę śmierci.
18.00 – Za + siostrę Helenę, za ++ rodziców Józefa i Gertrudę i za + Teścia Władysława.
18.00 – Za + Genowefę Sadowską – Kwapień od brata Mariana.
18.30 - Różaniec za zmarłych zalecanych.

CZWARTEK 04 LISTOPADA WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, BPA I CZWARTEK MIESIĄCA

06.30 – Za + Karola Wawoczny w rocznicę imienin.
06.30 – Za ++ Brygidę i Stanisławę Ryba, wszystkich ++ z rodzin: Jagiełło, Spytek i Kucińskich.
07.30 – Różaniec.
8.00 – W intencji kapłanów naszej parafii.
17.15 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – O powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz w intencji opiekuna ks. Adama
i członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu.
18.00 – Za wszystkich ++ członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu.
18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Alberta Węgrzyk w 14 rocznicę śmierci, za ++ jego rodziców Annę i Jana oraz za + siostrę Martę.
18.30 - Różaniec za zmarłych zalecanych.

PIĄTEK 05 LISTOPADA I PIĄTEK MIESIĄCA

06.30 – Za ++ Kazimierę i Józefa Jarosz, za + Marię Węgrzyn, za ++ Marię i Józefa Głowackich, za + Ewę Boczar i dusze w czyśćcu cierpiące.
07.30 –Różaniec.
08.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
15.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
16.30 – W intencji dzieci po I Komunii Świętej.
18.00 – Za + Stanisławę w rocznicę śmierci i za ++ z rodziny.
18.00 – Za + męża Józefa, za ++ rodziców z obu stron, za + brata Jana, za + siostrę Zofię i za ++ szwagrów Bronisława, Józefa i Zdzisława.
18.00 – Za + ojca Tadeusza Foryt.
18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Danutę Buczyńską w 30 dniu po śmierci od sąsiadów z
ul. Lubuskiej 21.
18.30 - Różaniec za zmarłych zalecanych.

SOBOTA 06 LISTOPADA I SOBOTA MIESIĄCA

06.30 – Podziękowanie za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Zofii Bieniek z okazji 85 urodzin oraz 55 urodzin syna Ryszarda.
06.30 – Za dusze zalecane
06.30 – Za dusze zalecane
07.30 – Różaniec.
08.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
17.00 – Za + mamę Gertrudę Pilch w rocznicę śmierci, za + ojca Alojzego, za + brata Krzysztofa i ++ z rodziny.
17.45 - Różaniec za zmarłych zalecanych.

NIEDZIELA 07 LISTOPADA XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

07.00 – Za Parafian.
08.00 – Różaniec.
08.30 – Za + ojca Władysława w 22 rocznicę śmierci, za + mamę Marię i za ++ pokrewieństwo.
10.00 – Podziękowanie za dar życia, odebrane łaski prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Marty z okazji 18 urodzin.
11.30 – Za + męża Romana, za ++ jego rodziców Katarzynę i Mariana, za ++ rodziców Marię i Ludwika i za ++ siostrę Zofię i za + brata Adama.
13.00 – Za + Izabelę Szczecina w 3 rocznicę śmierci i za ++ z rodziny.
15.00 – Msza św. chrzcielna: w intencji dzieci, które mają przyjąć chrzest, ich rodziców
i chrzestnych.
17.00 – Za ++ rodziców Helenę i Eryka Sitko, za ++ Helenę i Alfonsa Sitko oraz za ++ Franciszkę, Stefanię i Joachima Stalmach.
17.45- Nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej z różańcem za zmarłych zalecanych.
20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Henryka Baluch i za ++ z rodziny z obu stron.

Matka Boska Bogucka

Matka Boska Bogucka

Kolega Mela Gibsona

Listopad 1st, 2010 | Posted by admin in Wydarzenia - (1 Comments)
Kolega Mela Gibsona

Miejski Dom Kultury w Bogucicach zaprasza na spektakl pt. „Kotega Mela Gibsona”. Monodram Mirosława Neinerta (Teatr Korez) na podstawie tekstu satyryka Tomasza Jachimka. Warto zarezerwować sobie czas czwartego grudnia o godzinie 16:30. Bilet kosztuje 10 zł.

Więcej informacji pod numerem telefonu: (32) 209 88 24 lub pod adresem e-mail: bogucice@mdkbogucice-zawodzie.pl

Kolega Mela Gibsona

Kolega Mela Gibsona